2023 m. spalio 11 d., trečiadienis

Prisilietimas prie knygų terapijos


Knyga – tai daugiau negu popieriaus puslapis, kurioje atspausdintos tik raidės ir tekstas. Knyga, tai fantazijos plėtojimas, pasinėrimas į savo mintis ir fantazijos gilumą. Skaitydami knygą ir įsigilindami į jos temą, siužetą, veiksmą mes mokomės iš knygoje aprašytų situacijų, atrandame bendrų dalykų iš savo gyvenimo ir visa tai perleidžiame per save.

Mano pirmi  prisilietimai prie knygos peraugo į skaitymą „be stabdžių“ – skirtingos knygos, skirtingai išgyventos emocijos, naujų potyriai,  nauji išmokti dalykai.

Atėjusi dirbti į Jaunuolių dienos centrą visą laiką svajojau, ką galima atnešti naujo, dar nepaliesto mūsų paslaugų gavėjams. Bemąstant man kilo idėja pradėti vesti knygų terapiją. Mūsų paslaugų gavėjai buvo sužavėti šia idėja. Kiekvieną kartą jiems skaitant įvairias knygas, jie reaguoja skirtingai, vieni nuo švelnaus balso tembro pasineria į miego pasaulį, kiti į fantazijų. Po knygų terapijos jaunimas dalinasi savo įspūdžiais, patirtais jausmais ir išgyventomis emocijomis. Knygų terapiją kiekvieną paslaugų gavėją veikia skirtingai – vieni išeina pailsėję, kiti kupini jėgų ir kažko išmokę. Tai pat, knygų skaitymas lavina, ne tik fantaziją, bet ir moko sutelkti dėmesį, lavinti klausą.

Išbadžiusi knygų terapiją supratau, kad galiu jiems padėti pasinerti į fantazijų pasaulį ir pajusti visas emocijas, kurios yra išreikštos knygoje. Smagu stebėti, kaip jie geba perleisti knygoje aprašytas emocijas per save ir jas atpažinti.

Džiaugiuosi, kad knygų terapija pasiteisino ir jaunuoliai toliau gali lavinti savo atsipalaidavimo įgūdžius, pasinerti į savotišką savo transą bei įsijausti į pasakojime esančius personažus, jų jausmus ir išgyvenimus.
JDC darbuotoja MIGLĖ B.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą