2023 m. spalio 18 d., trečiadienis

KAVOS FESTIVALIO ŠURMULYJE

Vilniuje net tris dienas vyko didžiausias ir įspūdingiausias Baltijos šalyse kavos festivalis kuris sujungė visus kavos entuziastus, profesionalus ir paprastus kavos mėgėjus. Šis festivalis organizuojamas jau 13 – tą kartą tačiau, šiais metais buvo ypatingai laukiamas, nes sugrįžo po 2 metų pertraukos dėl priverstinės pandemijos.

Pagrindinis šio renginio akcentas,  kavos čempionatai, jų vyko net trys – kavos ruošimo, baristos ir kavos ragavimo.  Jų nugalėtojai atstovaus Lietuvai pasauliniuose čempionatuose kurie vyks Čikagoje, JAV ir Busane, Pietų Korėjoje.  Šventės metu taip pat vyko daugybė nemokamų edukacinių susitikimų su kavinių atstovais kurie pristatė naujausius kavos aparatus ir kavinių įrangą, gėrimų ir maisto degustacijos, paskaitos apie kavą ir įvairius jos paruošimo būdus ir vyko  filmo peržiūra apie originalų kavos paruošimo būdą AeroPress.  Taip pat tai yra gera galimybė ragaujant atrasti naujus skonius, susipažinti su vietiniais kavos skrudintojais ir gamintojais, bei susitikti su bendraminčiais vienoje vietoje.

Solidarumo kavos komandos baristos taip pat apsilankė šiame renginyje, kur patys galėjo atrasti ir paragauti įvairių skonių. Skonių  įvairovėje atradome ir ragavome  Dvaro kavos gaminamas kavas ne iš mums visiems įprastų kavos pupelių, o iš morkų, gilių, cikorijų šaknų ir pan., taip pat degustavome pirmąją pasaulyje rūkytą arbatą kuri yra rūkoma  viskio statinėse. Renginyje pasisėmėme daug idėjų ir šauniai praleidome laiką. 

JDC darbuotoja AUŠRINĖ T. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą