2017 m. lapkričio 6 d., pirmadienis

Helovino vakarėlis JDC miške

Helovino istorija labai įdomi - dažnai sakoma, kad tai yra amerikietiška šventė. Tačiau taip manantieji klysta, nes pasirodo, kad mistiškų linksmybių šaknys – keltiškoje Airijoje ir šios šventės įkūrėjai yra būtent Airija. Istorikų nuomone, šiai tradicinei šventei pradžią davė Samhenas – senovės keltų genčių Naujieji metai, kurie buvo švenčiami lapkričio pirmąją. Buvo tikima, kad tą dieną visų per tuos metus mirusių žmonių sielos grįžta pas gyvuosius. Tiesa, kadaise visos šios klajojančios dvasios buvo laikomos nešančiomis gėrį ir ramybę, o šiandien, kalbėdami apie Heloviną, tradiciškai įsivaizduojame vampyrus, raganas ir kitą velniavą...
Papročiai kinta...Helovinas yra kasmetinė šventė. Žodis Helovinas kilęs iš Katalikų bažnyčios (sutrumpintas Visų Šventųjų (All Hallow Even) pavadinimas). Lapkričio 1 diena, Visų Šventųjų diena, yra katalikiška šventė, skirta pagerbti šventuosius. Tačiau penktajame šimtmetyje prieš Kristų keltiškoje Airijoje vasara oficialiai baigdavosi spalio 31dieną. Kaip minėta, Helovino šventė išlikusi dar nuo senovės keltų laikų. Vėliau žaismingą Vėlinių sutikimo tradiciją perėmė airiai, o iš jų ji išplito po visą pasaulį.
Per šventę neapsieinama be pagrindinio Helovino atributo – perpjauto moliūgo su viduje įstatyta degančia žvakute. Į Lietuvą vis dažniau plūsteli modernios šventės. Viena iš jų ir yra Helovino vakarėlis, kurį taip pat švenčia Jaunuolių dienos centro lankytojai.
Kiekvienas metais stengiamasi sukurti išskirtinai įdomų renginį jaunuoliams, šie metai taip pat buvo neišskirtiniai ir buvo stengtasi kaip įmanoma labiau pradžiuginti ir išgąsdinti centro lankytojus. Šventės metu, rengiami teminiai siaubo kambariai, kuriuose reikia atlikti tam tikras užduotis.
Jaunuolių dienos centre Helovino naktį buvo rengiami trys kambariai. Vienas iš jų siaubo kambarys, kuriame reikėjo triukšmingai užgesinti žvakę. Kitame kambaryje – Vampyrų kelias, kuriame reikėjo lipti per kraupius dalykėlius – kaip „stiklas“, „gyvates“ ir kt. Trečią kambarį buvo paruošę JDC savanoriai. Ten reikėjo įveikti baisų labirintą, o jei pavyks tai padaryti, padėkoti ir pasimelsti šventajam Moliūgui.
Šių metų Helovino tema – Miško gyventojai. „Miško gyventojai“ buvo pasipuošia įvairiais miško gyvūnais, turėjo miško raganą ir velnią. Miško gyventojai vaišinosi Helovinui skirtomis picomis, vaišėmis, žiūrėjo filmą, o drąsiausieji liko naktį miegoti „miške“, sapnuoti heloviniškus sapnus.


JDC darbuotoja KORNELIJA D.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą