2017 m. lapkričio 15 d., trečiadienis

(Ne)Vieni – šokio skrydyje

Jaunuolių dienos centre jau dešimt metų gyvuoja šokių veiklos grupė „(Ne)vieni“.  Ši grupė susikūrė dalyvaudama pirmajame aerobikos čempionate. Antra vieta taip ir paskatino sukurti šokių veiklą dienos centre. Grupę ,,(Ne)vieni lanko sutrikusio intelekto jaunimas, kuris aktyviai dalyvauja įvairiuose projektuose ir renginiuose.
Šokis mūsų centre viena iš meninės veiklos sričių. Tai  įvairi sportinė veikla, kuri ugdo ne tik fizines jėgas, bet ir ištvermingumą, valią, ryžtą, atsakingumą, estetines pažiūras. Šokį apskritai galima laikyti sveikatos, kūno grožio, jėgos, grakštumo šaltiniu.
Centro jaunimas džiaugiasi turėdamas galimybę dalyvauti šokių veikloje, kurioje gali lengvai atsipalaiduoti,  bei susipažinti su įvairių šokių rūšimis. Jaunuoliai yra labai laimingi, turėdami galimybę, visur dalyvauti  ir šokti. Šokio metu lankytojai, siekia rezultatų tobulindami žingsnelius, formuoja teigiamą savęs vertinimą ir ugdo pasitikėjimą savimi. Šiuo metu centre vyrauja „Hiphop“ stiliaus šokiai.  Tai vienas populiariausių gatvės šokių visame pasaulyje.  Šio stiliaus judesiai gali būti švelnūs, intensyvūs, gyvybingi. Kai kuriems jaunuoliams save išreikšti lengviau kūno kalba nei žodžiais. Per šio stiliaus muziką jaunuoliai įsijaučia į patį šokį, stengiasi kartoti judesius, pagal muziką jaučia ritmo pojūtį.
Dažnai sulaukiame kvietimų dalyvauti kitų įstaigų organizuojamose šokių renginiuose. Labai džiaugiamės galėdami šokti savo kurtus šokius kitiems. Šiais metais dalyvavome ir puikiai praleidome laiką aerobikos čempionate Šeduvoje. Taip pat smagiai sudalyvavome VIII Panevėžio miesto vasaros festivalyje ,,Susitikime penktadienį“, kurio metu miesto bendruomenei pristatėme „Hiphop“ stiliaus šokius, taip traukdami aplinkinių žvilgsnius.
Mūsų centras taip pat  didelę reikšmę skiria sveikai gyvensenai. Dalyvaudami projektuose: „Sveikos gyvensenos virusas“ ir „Spalis - sveikatos stiprinimo mėnuo Panevėžyje“, šokių veiklos grupė prisidėjo papuošdami šiuos renginius ir suteikdami teigiamas emocijas ne tik sau, bet ir kitiems. Taip pat teko dalyvauti ir  Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centro organizuotoje aktyvioje netradicinėje aerobikos veikloje, kurios metu mūsų centro šokėjai galėjo pristatyti savo šokį ir su džiaugsmu tuo pačiu stebėti kitų pasirodymus.
Na, o JDC bendruomeninėje veikloje šokėjai stebina pasirodymais centro jaunimą, jų tėvelius ir atvykstančius svečius ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kitų šalių. Šokių veiklos hobi grupė didžiuojasi galėdami pamokyti ir kitus šokio paslapčių. Per šiuos metus buvo smagu suorganizuoti dieną „kitaip“.  Mūsų centre vyko „Pertraukėlės su šokiu“, kurių metu atsipalaiduodami po veiklų šokome visi kartu. Taip pat vasarą viena diena  buvo skirta tik šokiui. Šią aktyvią dieną  į šokius buvo įtrauktas visas centrą lankantis jaunimas. Norėdami pakeisti centro aplinką ir išmokti naujų dalykų pradėjome bendradarbiauti su šokių studija „Šokių Oaze“. Smagu susipažinti su profesionaliu, savo darbą išmanančiu žmogumi.
Kiekvieną savaitę po du kartus rytais dienos centre  visi cento lankytojai  pradeda šokio žingsneliu. O tiems kam šokis suteikia ypatingą reikšmę,  kiekvieną ketvirtadienį hobyje susitinkame mokytis ir pakartoti šokius.
Ir toliau ateityje stengsimės išmokti ir pažinti naujus šokių stilius, kurie suburs jaunimą gražiems darbams.
 JDC darbuotojos SANTA J. ir EGLĖ M.
 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą