2018 m. gruodžio 4 d., antradienis

Šokio galia subūrė visus į vieną „5J“ festivalio sūkurį„ Žodis – tai poema, o kiekvienas judesys žodis“. Šie žodžiai labai daug ką reiškia šokių mėgėjui, o ypatingai jaunimui, kuriam šokiai yra viena iš veiklos sričių. Tai ypatingas jaunimas, lankantis Jaunuolių dienos centrą. Jie visada su dideliu džiugesiu ir degančiomis akimis imasi naujų dalykų. Tai viena iš jaunimo mėgstamų sričių – šokis ! Mūsų Jaunuolių dienos centro šokių grupė „(Ne)vieni“ gyvuoja jau dešimt metų. Jau keletą metų mes labai intensyviai giliname savo įgūdžius šokių tema. Kaskart ieškome naujų šokių stilių, domimės jais. Per metus išmokstame keletą naujų šokių, kuriais džiuginame visus Panevėžio miesto gyventojus, bei dalyvaujame ir kitų miestų organizuojamuose renginiuose. Mūsų šokių grupę (Ne)vieni lanko devyni šokiui neabejingi asmenys. Kiekvieną savaitę du rytai visiems mūsų centro lankytojams prasideda šokio žingsneliu. O tie, kuriems šokis tapo ypatingą malonumą teikiančiu užsiėmimu, kiekvieną pirmadienį susitinka pasikartoti įsisavintų šokių ir mokytis naujų. Juk prieš akis dar tiek neįmintų šokio paslapčių.
Jaunimui labai patinka, kai susirenka žmonės pažiūrėti į jų išdailintus šokio judesius, bei dalinamas šypsenas. Kai tiek daug dirbame, mokomės ir džiaugiamės gaunamu dėmesiu, tai kilo mintis surengti šokių festivalį. Tiesa, Jaunuolių dienos centro organizuotas šokių festivalis buvo ir prieš kelerius metus. Tai buvo pirmasis toks neįgaliųjų šokių festivalis, sulaukęs daug aplinkinių dėmesio, todėl kilo mintis, kad sekančiais metais šokio festivalį organizuotų vis kitas miestas. Ši tradicija vis dar nenutrūko ir jau antrą kartą „5J“ neįgaliųjų šokių festivalis grįžo į gimtąjį Panevėžį. „5J“ – tai JUDESYS, JAUNYSTĖ, JUOKAS, JAUSMAS ir JAUDULYS. Šios penkios priežastys kviečia visus susiburti į vieną šokių festivalio sūkurį.

 „5J“ festivalis vyko Panevėžio Muzikiniame teatre, kuriame sulaukėme daug šokių kolektyvų iš įvairių Lietuvos miestų : Jonavos, Klaipėdos, Zarasų, Biržų, Anykščių bei Panevėžio miesto. O profesionalumą demonstravo šokių grupė „Tavo fortūna“. Atsipalaiduoti nuo šokių, savo dainomis kvietė panevėžietės Neringa ir Meda. Taip pat, sulaukėme svečių iš Panevėžio miesto savivaldybės, seimo narių bei iš kitų miestų atvykusių šokių kolektyvų.

Festivalyje šokių dvelksmas tiesiog spinduliavo ore ir kūrė nuostabią menišką atmosferą. Šokiai buvo vienas už kitą nuostabesni ir nepamirštami. Malonu žiūrėti, kai jaunimas šoka ir tuo mėgaujasi. Be visų pasidalintų šokių akimirkų labai svarbus buvo susipažinimas, bendravimas ir aptarimas. Šokių festivalis suteikė ne tik šokių pojūtį, bet ir draugystes, kurios tikimės niekada nenutrūks.
Kiekvienas šokių kolektyvas, kuris džiugino aplinkinius savo šokiais, gavo šokių festivalio taures ir padėkas. Dėka visų kolektyvų įvyko šis festivalis, todėl labai džiaugiamės ir esame be galo dėkingi. Manome, kad festivalis pavyko, nes buvo daug šypsenų veiduose, kurios šildė visų širdis. Visi pasirodžiusieji negalėjo nustoti džiaugtis šokio suteikiama galia ir po visų pasirodymų tęsėme festivalį diskotekos ritmu. Bet viskas kas gera greitai ir baigiasi, todėl labai tikimės sulaukti kvietimų dalyvauti renginiuose, o galbūt visi kartu susitiksime ir kitais metais mūsų organizuotame šokių festivalyje, kuris taps tradiciniu Jaunuolių dienos centro renginiu.
JDC darbuotoja SANTA J.
JDC darbuotoja EGLĖ M.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą