2019 m. rugpjūčio 30 d., penktadienis

Draugystė su žirgais


Draugystė su žirgais

Kasmet Jaunuolių dienos centre visos grupės vykdo vasaros projektus. Tad svajoti ir planuoti pradėjome iškart po Naujųjų metų. Juk norisi, kad visiems būtų ne tik įdomu, bet ir naudinga. Visos išsakytos svajonės ir norai sugulė į popieriaus lapą – gyvūnai... Taip prasidėjo paieškos po interneto platybes apie gyvūnus ir terapijas su jais.
Ruošiant projektą, pastebėjome, kad paslaugų gavėjams labiausiai patiko ieškoti informacijos apie žirgus.  Visos mūsų diskusijos ir planavimai baigdavosi žirgų tema, todėl vasaros projektą pradėjome apsilankymu Panevėžio Molainių žirgyne. Vykome drąsiai, nes tai ne pirmoji centro lankytojų pažintis su žirgais. Vieni nedrąsiai prieidavo paglostyti žirgą ar paduoti obuolį, kiti kiek atokiau stebėdavo visus iš toli ir vos tik vienas kitas išdrįsdavo pajodinėti. O taip norėjosi, kad visi bent išdrįstų paglostyti žirgą, bet... Pradėjome domėtis žirgų terapija. Lietuvoje žirgų terapija kol kas dar nėra labai populiari, bet jau dažniau galime išgirsti apie terapijos naudą žmogui. Pastebėta, jog terapinis jojimas turi įtakos ne tik fizinei, bet ir dvasinei būsenai. Jos metu stiprėja raumenys, įgyjama pasitikėjimo, įveikiamas baimės jausmas. Pastebime ir mes, kad kiekvieną kartą lankantis jaunimas tampa drąsesnis, kiti netgi išdrįsta pabandyti užlipti ant žirgo, pajodinėti.
Mes greitai pripratom prie Molainių žirgyno aplinkos, susidraugavome su žirgais ir jau žinojome kada žirgo nuotaika puiki, kada jis pyksta. Nusprendėme pakeisti aplinką ir nuvažiuoti į kitą žirgyną. Norėdami pratęsti pažintį su žirgais jaunuoliai apsilankė Šiaulių miesto žirgyne. Iš pradžių jautėsi visi nedrąsiai, žvelgė su baime, nerimu, nes gyvūnai lakstė palaidi aptvaruose. Žirgai atrodė tokie dideli ir grėsmingi, juk jie yra vidutiniškai 10 kartų sunkesni už žmones. Šiek tiek apsipratę, išklausę žirgyno darbuotojų pasakojimų apie žirgus, jaunuoliai įsidrąsino, glostė, maitino, o drąsiausieji panoro jodinėti. Tai - iššūkis, nes pamatai kitokį gyvąjį pasaulį - iš aukštai.
Daug teko šią vasarą paslaugų gavėjams pakeliauti - zoologijos sodai, parkai, muziejai, gyvūnų prieglaudos, net ir šunų kirpykloje lankėmės. Todėl kitais metais, kitai vasarai jau turime planą – gyvūnų terapija.






JDC darbuotoja INGA K.

2019 m. rugpjūčio 21 d., trečiadienis

PROJEKTAS „SPORTS ALL ABOARDS“ ATVĖRĖ KELIĄ PLATESNĖMS GALIMYBĖMS

Jaunuolių dienos centras nuolat dalyvauja įvairiuose nacionaliniuose ir tarptautiniuose projektuose. Ne išimtis ir šie metai. Liepos mėnesį du darbuotojai ir Arminas vyko tobulintis į Portugaliją, Oeiros miestelį šalia Lisabonos. Projekto organizatoriai „ProAtlantico“ asociacija, kuri vykdo veiklą su vaikais, jaunimu, pagyvenusiais ir neįgaliais žmonėmis. Ši asociacija stengiasi padėti šiems žmonėms lavinti gyvenimo įgūdžius, būti savarankiškais, rašo ir teikia projektus, organizuoja vasaros stovyklas, kultūrines keliones. Skiria ypatingą dėmesį vargstantiems žmonėms ir tiems, kurie turi mažiau galimybių. Moko neįgalius žmones kaip susidoroti savo pačių problemomis ir kaip sugriauti esamas išankstines nuostatas. „ProAtlântico“ turi ilgametę jaunimo mainų, mokymų ir seminarų organizavimo patirtį.

Projekte dalyvavo aštuonios šalys: Portugalija, Lietuva, Bulgarija, Ispanija, Rumunija, Turkija, Vengrija ir Graikija. Šis projektas buvo puikai organizuotas, nes dešimt projekto dienų pralėkė kaip viena. Projekto veiklos buvo įdomios, tikslingos, vertingos, įkvepiančios grįžus į darbo vietą išbandyti ir pritaikyti naujus metodus. Projekto metu didžiausias dėmesys buvo skiriamas neįgaliam jaunimui. Buvo pristatytos priemonės, kurios padėtų dirbti su jaunimu remiant jų integraciją į visuomenę, skatinant lygybę sportinėje veikloje, pritaikyti sportą jų fizinėms ir psichinėms galimybėms. Projekto partneriai pasidalino problemomis ir iššūkiais su kuriais susiduria neįgalūs žmonės jų šalyse sporto srityje bei galimais sprendimo būdais. Visų šalių dalyviai noriai dalijosi gerąja patirtimi, keitėsi nuomonėmis ir aktyviai dalyvavo aktualiose diskusijose.

Gavome daug teorinių bei praktinių žinių. Kartu mokėmės žaisti bočią, golbolą, atletiką ir paplūdimio tinklinį. Susipažinome su garsiais sportininkais, apsilankėme Lisabonos stadione, kuriame treniruojasi profesionalūs sportininkai kartu su neįgaliaisiais. Išbandėme įvairius komandinius žaidimus, įsijautėme į neįgaliojo žmogaus vaidmenis sportinių žaidimų pozicijose. Didelį įspūdį padarė paplūdimio tinklinis, kadangi  žaidimas vyko ant šilto smėlio šalia Atlanto vandenyno.

Projekto metu mes ne tik mokėmės, bet ir pristatėme savo bei pažinome kitas kultūras, papročius bei tradicijas, paskanavome tipinio portugalų maisto, lankėmės antrame pagal dydį Europoje okeanariume ir dar parsivežėme daug įvairių įspūdžių.

Grįžus namo nieko nelaukdami ėmėmės rimto darbo. Įvertinę gautas žinias pritaikėme jas Jaunuolių dienos centro lankytojams. Mūsų jaunimas labai mėgsta žaisti stalo tenisą tačiau jo negali žaisti sunkesnę fizinę negalią turintys sportininkai. Polybat`as puiki alternatyva pakeisti stalo tenisą sunkesnės negalios žmogui. Prie turimo teniso stalo pagaminome specialius bortelius ir juos pritvirtinome prie stalo kraštų. Taip pat pagaminome specialias raketes su kuriomis jaunimui lengviau žaisti sėdint neįgaliojo vežimėlyje arba ant kėdės. Priemonė pasiteisino ir dabar visi turi lygias galimybes žaisti stalo tenisą adaptuotą net ir sunkiai negaliai. Taip pat JDC lankytojai mėgaujasi bočios žaidimu bei stiprina savo fizinę ir psichinę sveikatą.

Projekto dėka praplėtėme neįgaliųjų fizinės veiklos galimybes ir džiaugiamės gavę progą ne tik pasimokyti, bet ir pakeliauti.

 









 

JDC darbuotoja JOLITA K.