2019 m. rugpjūčio 21 d., trečiadienis

PROJEKTAS „SPORTS ALL ABOARDS“ ATVĖRĖ KELIĄ PLATESNĖMS GALIMYBĖMS

Jaunuolių dienos centras nuolat dalyvauja įvairiuose nacionaliniuose ir tarptautiniuose projektuose. Ne išimtis ir šie metai. Liepos mėnesį du darbuotojai ir Arminas vyko tobulintis į Portugaliją, Oeiros miestelį šalia Lisabonos. Projekto organizatoriai „ProAtlantico“ asociacija, kuri vykdo veiklą su vaikais, jaunimu, pagyvenusiais ir neįgaliais žmonėmis. Ši asociacija stengiasi padėti šiems žmonėms lavinti gyvenimo įgūdžius, būti savarankiškais, rašo ir teikia projektus, organizuoja vasaros stovyklas, kultūrines keliones. Skiria ypatingą dėmesį vargstantiems žmonėms ir tiems, kurie turi mažiau galimybių. Moko neįgalius žmones kaip susidoroti savo pačių problemomis ir kaip sugriauti esamas išankstines nuostatas. „ProAtlântico“ turi ilgametę jaunimo mainų, mokymų ir seminarų organizavimo patirtį.

Projekte dalyvavo aštuonios šalys: Portugalija, Lietuva, Bulgarija, Ispanija, Rumunija, Turkija, Vengrija ir Graikija. Šis projektas buvo puikai organizuotas, nes dešimt projekto dienų pralėkė kaip viena. Projekto veiklos buvo įdomios, tikslingos, vertingos, įkvepiančios grįžus į darbo vietą išbandyti ir pritaikyti naujus metodus. Projekto metu didžiausias dėmesys buvo skiriamas neįgaliam jaunimui. Buvo pristatytos priemonės, kurios padėtų dirbti su jaunimu remiant jų integraciją į visuomenę, skatinant lygybę sportinėje veikloje, pritaikyti sportą jų fizinėms ir psichinėms galimybėms. Projekto partneriai pasidalino problemomis ir iššūkiais su kuriais susiduria neįgalūs žmonės jų šalyse sporto srityje bei galimais sprendimo būdais. Visų šalių dalyviai noriai dalijosi gerąja patirtimi, keitėsi nuomonėmis ir aktyviai dalyvavo aktualiose diskusijose.

Gavome daug teorinių bei praktinių žinių. Kartu mokėmės žaisti bočią, golbolą, atletiką ir paplūdimio tinklinį. Susipažinome su garsiais sportininkais, apsilankėme Lisabonos stadione, kuriame treniruojasi profesionalūs sportininkai kartu su neįgaliaisiais. Išbandėme įvairius komandinius žaidimus, įsijautėme į neįgaliojo žmogaus vaidmenis sportinių žaidimų pozicijose. Didelį įspūdį padarė paplūdimio tinklinis, kadangi  žaidimas vyko ant šilto smėlio šalia Atlanto vandenyno.

Projekto metu mes ne tik mokėmės, bet ir pristatėme savo bei pažinome kitas kultūras, papročius bei tradicijas, paskanavome tipinio portugalų maisto, lankėmės antrame pagal dydį Europoje okeanariume ir dar parsivežėme daug įvairių įspūdžių.

Grįžus namo nieko nelaukdami ėmėmės rimto darbo. Įvertinę gautas žinias pritaikėme jas Jaunuolių dienos centro lankytojams. Mūsų jaunimas labai mėgsta žaisti stalo tenisą tačiau jo negali žaisti sunkesnę fizinę negalią turintys sportininkai. Polybat`as puiki alternatyva pakeisti stalo tenisą sunkesnės negalios žmogui. Prie turimo teniso stalo pagaminome specialius bortelius ir juos pritvirtinome prie stalo kraštų. Taip pat pagaminome specialias raketes su kuriomis jaunimui lengviau žaisti sėdint neįgaliojo vežimėlyje arba ant kėdės. Priemonė pasiteisino ir dabar visi turi lygias galimybes žaisti stalo tenisą adaptuotą net ir sunkiai negaliai. Taip pat JDC lankytojai mėgaujasi bočios žaidimu bei stiprina savo fizinę ir psichinę sveikatą.

Projekto dėka praplėtėme neįgaliųjų fizinės veiklos galimybes ir džiaugiamės gavę progą ne tik pasimokyti, bet ir pakeliauti.

 

 

JDC darbuotoja JOLITA K.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą