2020 m. gruodžio 15 d., antradienis

BENDRADARBIAI

 

Jaunuolių dienos centras dalyvauja projekte ,,BENDRADARBIAI‘‘, kuris skirtas įgyvendinti tarptautinę darbo šešėliavimo iniciatyvą DUOday. Siekiant keisti požiūrį į negalią, 2021 m. gegužės mėn., pirmąkart Panevėžyje bus organizuojama iniciatyva ,,DUOday‘‘.

 DUOday – tai diena, kai  įmonės bei organizacijos atveria duris žmonėms su negalia. Žmogus su negalia ir įmonės darbuotojas  šią darbo dieną praleidžia kartu (sudaro duetą – DUO). Žmogus su negalia ne tik susipažįsta su įmone iš vidaus, bet ir  išbando įprastas darbuotojų užduotis, dalyvauja susitikimuose, bendrauja su kolegomis.

Šio projekto tikslai: inicijuoti teigiamus pokyčius įmonėse ir visuomenėje, spręsti diskriminacijos dėl negalios darbo rinkoje problemas, suteikti galimybę žmonėms su negalia pristatyti savo talentus ir gebėjimus.

Dalyvaudami DUOday dienoje, Jaunuolių dienos centro paslaugų gavėjai ir įmonių darbuotojai vieną dieną taps kolegomis ir bendradarbiais. Tokie darbiniai duetai ne tik išsamiai susipažins su darbo užduotimis, dalinsis skirtinga patirtimi, kartu pietaus,  dalyvaus susitikimuose, bet ir laužys stereotipus apie negalią, keis nuostatas ir mokysis priimti vieni kitų istorijas.

Vienas iniciatyvos siekių yra suteikti galimybę žmonėms su negalia pažinti įmonę iš vidaus ir ,,pasimatuoti‘‘ savo svajonių profesiją.

DUOday dalyvaujantys paslaugų gavėjai:

·         Susipažins su skirtingomis darbo vietomis ir organizacine kultūra;

·         Parodys savo talentus ir tai, jog negalia netrukdo dirbti;

·         Užmegs naujų pažinčių ir ugdys savo darbinius įgūdžius.

DUOday dieną paslaugų gavėjas atvyks į įmonę ir kartu praleis visą darbo dieną: stebės įmonės darbo procesus, pagal galimybes atliks kai kurias užduotis, dalyvaus susitikimuose, bendraus su kolegomis, kartu pietaus.

Kitas iniciatyvos tikslas – suteikti įmonės darbuotojams ir darbdaviams galimybę susipažinti su negalią turinčių asmenų profesiniais gebėjimais ir talentais.

DUOday dalyvaujančios įmonės:

·         Ugdys darbuotojų sąmoningumą ir empatiją;

·         Parodys, kad žmonės su negalia yra laukiami darbuotojai;

·         Įgyvendins socialinės atsakomybės  tikslus ir bus aktyvios bendruomenės narės.

Atsakingas įmonės darbuotojas (mentorius) visą dieną bus kartu su paslaugų gavėju: plačiau papasakos apie savo darbo specifiką, kokias turi atsakomybes bei pareigas, supažindins su įmonės kultūra, pasidalins asmenine patirtimi įmonėje, atsakys į rūpimus klausimus.

 

5 MIESTAI, 120 ŽMONIŲ SU NEGALIA IR 90 ĮMONIŲ

 DUOday vyks Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Molėtuose.  Kartu su įmonių darbuotojais ir paslaugų gavėjais sieksime parodyti, kad įvairovė stiprina mūsų bendruomenes ir augina atsakingus verslus.

Projektą įgyvendiname kartu su:

VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras

Jaunuolių dienos centras

Klaipėdos apskrities sutrikusios klausos vaikų ir jaunimo tėvų bendrija „AIDAS”

Molėtų krašto žmonių su negalia sąjunga

VšĮ SOPA

Projektą finansuoja:

Aktyvių piliečių fondas

www.apf.lt

 

p.s. Norite ir galite atverti savo įmonės duris žmogui su negalia? Informuokite mus apie savo norą dalyvauti DUOday iniciatyvoje. Jei kyla klausimų, mielai atsakysime telefonu: 864140883 arba el.paštu: bluziene.aurima@gmail.com

JDC darbuotoja AURIMA B.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą