2022 m. gruodžio 23 d., penktadienis

PASITIKIME ŠVENTES SAUGIAI


Jau visai netrukus pabaigsime šiuos metus ir pasitiksime Naujuosius. Viena didžiausių ir kartu nesaugiausių pramogų, pasitinkant Naujuosius metus, yra fejerverkai. Todėl gruodžio 15 d. Jaunuolių dienos centre vyko renginys - "Pasitikime šventes saugiai".

Pirotechnika nėra žaislai – tai didelio pavojaus gaminiai. Pareigūnai ir medikai kasmet vis perspėja dėl fejerverkų sukeliamų padarinių, sunkių sveikatos sužalojimų ir ragina gyventojus elgtis itin atsakingai bei laikytis visų saugumo reikalavimų, kad nenukentėtų ne tik jie patys, šalia esantys žmonės, medžiai ar statiniai. Labai svarbu naudoti pirotechnikos priemones tik griežtai laikantis gamintojo instrukcijų, todėl prieš naudojant fejerverkus, būtina išsiaiškinti, kaip tai daryti saugiai. Diskusijų metu išsiaiškinome, kas dažniausiai šeimose naudoja pirotechniką, ir ar tikrai bengališkos ugnelės nesukelia pavojaus. Pažiūrėjome mokamąjį filmuką apie pirotechnikos žalą, sunkius sužalojimus, kaip negalima juokauti su ugnimi, ir kaip neatsargus draugo poelgis ar pokštas, gali kainuoti gyvybę. Pirotechnikos mėgėjai nelaukia dvyliktos valandos ir dažnai triukšmauti pradeda daug anksčiau. Todėl labai svarbu buvo pakalbėti ir apie augintinius, kaip ir kada vestis juos į lauką, kas gali nutikti išsigandus augintiniui ir pačiam. Priminėme, nors ir šventinė nuotaika, nors ir planuojate tik kieme pastovėti ir pasigrožėti fejerverkais, visada reikia būti saugiems. Vis tik tamsus paros metas, tad privalu turėti atšvaitus, saugiai elgtis kelyje ir saugoti save bei kitus. Norėdami būti tikrai matomi – renginio svečiams padalinome atšvaitų ir liemenių, kurias mums padovanoja VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstovė.

Privalu žinoti: Fejerverkus laikykite sausoje vietoje, originalioje pakuotėje. Nesinešiokite jų kišenėje arba rankinėje. Uždegdami fejerverką, nelaikykite jo rankose. Fejerverkų niekada nenukreipkite į žmones, gyvūnus, pastatus ir lengvai užsidegančius daiktus. Jei pirotechnikos gaminys neiššovė, neikite prie jo mažiausiai penkias minutes ir nebandykite jo ardyti ar uždegti iš naujo.

Kad švenčių laukimas neprailgtų, mažiausius draugus iš Panevėžio specialiosios mokyklos – daugiafunkcio centro pakvietėme dekoruoti Kalėdinius meduolius, o draugai iš Panevėžio Beržų progimnazijos po renginio dalyvavo keramikos užsiėmime ir gaminosi magnetukus.

Linkėdami saugių, gražių ir linksmų švenčių,  renginio svečius  pakvietėme į linksmą, bei saugią fotosesiją.
JDC darbuotoja IRMA M. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą