2017 m. gruodžio 22 d., penktadienis

VEIKLA SU SUNKIOS NEGALIOS KLIENTAIS TAIKANT NAUJUS KOMUNIKACIJOS METODUS – BLISS SIMBOLIUS




Jaunuolių dienos centre pradėtas naudoti naujas komunikacijos metodas - Bliss simboliai. Bliss simbolių sistema yra tarptautinė simbolių sistema, kuria dar būtų galima apibūdinti kaip grafine kalba. Kaip tarptautinė pagalbinės komunikacijos sistema ji buvo pradėta naudoti nuo 1974 metų. 1983 metais buvo patvirtinti šių simbolių tarptautiniai standartai.  Bliss simbolių sistema yra pagalbinė priemonė žmonėms, kuriems yra sudėtinga kalbėti, rašyti. Todėl Bliss simbolių pagalba, jie gali lengviau perduoti norima informaciją kitiems žmonėms. Yra sukurta Bliss simbolių abstrakčių grafinių simbolių mokymas kompiuterinė programa, kuri labai palengvina ir šią sistemą naudojančio asmens bendravimo galimybes, ir jį mokančio asmens lentelių sudarymo galimybes.
Bliss simboliai yra abstraktūs grafiniai simboliai, kurie gali būti:
● standartinės geometrinės figūros (kvadratas, stačiakampis , lygiašonis trikampis, statusis trikampis, vertikali tiesė, skliaustas). Šias geometrines figūras galima naudoti tiek visas, tiek ½, ¼ ar dar mažesnę kiekvienos figūros dalį;
● kitos (papildomos) formos (pvz., širdelė). Jos yra naudojamos tik visos, t. y. niekada neskaidomos dalimis;
● tarptautiniai simboliai, tokie kaip arabiški skaitmenys (0, 1,2,3 ...), skyrybos ženklai (, ? !), įvairios rodyklės (↑ → ↓ ←).
Mokant Bliss simbolių svarbu labai atkreipti dėmesį į:
● ženklo sudėtis;
● ženklo dydis;
● ženklo padėtis langelyje (nurodanti, ar tai daiktavardis, veiksmažodis, būdvardis).
Ženklo padėtis langelyje irgi yra labai svarbi, nes ji gali keisti simbolio prasmę. Pvz.: simboliuose „gyventi“ ir „didelis“ ženklo „v“ padėtis langelyje parodo, ar simbolį reikia suprasti kaip veiksmažodį, ar kaip būdvardį.

    
                 
Ženklo sudėtis: du labai panašūs simboliai, tik antrasis papildytas skaitmeniu „1“ ir tai keičia simbolio reikšmę. 



Ženklo dydis: du simboliai „burna“ ir „saulė“. Tiek savo forma, tiek padėtimi langelyje jie yra visiškai vienodi, tačiau skiriasi dydžiu ir todėl turi visiškai skirtingas reikšmes.

 

 Toliau yra pateiktame pavyzdyje tokie simboliai, kurie reiškia „laimingas“, ant­rasis – „laimė“ ir trečiasis – „džiaugsmas“. Visi simboliai yra labai panašūs, tačiau turi skirtingas reikšmes, nes prie pirmo ir trečio simbolių pridėtas papildomas ženklas „v“, kurio padėtis kiekviename langelyje yra skirtinga. 

            

Bliss simbolių pliusai yra šie:
·           Sukurta kompiuterinė Bliss simbolių programa;
·           Galima kurti naujus simbolius. Simboliai ar jų elementai gali būti jungiami, tokiu būdu kuriant naujus simbolius;
·           Leidžia išplėsti žodyną pagal asmens poreikius;
·           Suteikia didelių galimybių informacijai perteikti;
·           Galima sudarinėti sudėtinius, gramatiškai taisyklingus sakinius;
·           Simboliai pateikiami individualiai asmeniui sudarytose lentelėse;
·           Tai tarptautinė AAK sistema, kuria gali bendrauti įvairių šalių asmenys;
·           Lengva transportuoti.
Alternatyviosios komunikacijos lentelių naudojimas leidžia kalbančiajam atsipalaiduoti, nes tokiu būdu užtikrinamas grįžtamasis ryšys. Kalba tampa sklandesnė ir išsamesnė. Simbolis primena, apie ką kalbantysis nori kalbėti. Tai suteikia jam pasitikėjimo savimi ir leidžia suprasti, kad jis gali efektyviai komunikuoti bei kontroliuoti pokalbį savo aplinkoje.
Šiuo metu Jaunuoliu dienos centre šiuos simbolius mokosi du jaunuoliai. Yra siekiama, kad jie išmoktų kuo daugiau Bliss simbolių, kurie  padėtų  jiems lengviau komunikuoti su kitais žmonėmis. Su kiekvienu jaunuoliu yra užsiimama individualiai pagal tam tikrą sudarytą tvarkaraštį, planą, bei naudojant sukurtas metodines priemones, kurios suteikia galimybę jiems greičiau išmokti ir įsiminti simbolius. Taip pat  su mumis bendradarbiauja jaunuolių tėvai, grupių vadovai, kuriems yra padaromos papildomos kortelės, lentelės, kurias jie gali naudoti namuose, grupėje ir taip prisiminti išmoktus simbolius individualios veiklos metu. Su tėvais ir grupės vadovais yra nuolatos bendraujama ir aptariama kaip būtų galima tobulinti mokimosi procesą, kad jaunuoliai galėtų efektyviau mokintis Bliss simbolius ir juos pritaikyti savo aplinkoje.
Taikant šiuos naujus komunikacijos metodus, tikimės, kad, tai pakeis lankytojų verbalinę komunikaciją,  ją papildys.  Padės geriau suprasti jaunuolių, kurie turi kalbos ir komunikacijos sutrikimų kalbą. Taip pat suteiks galimybę jiems nuosekliai reikšti savo mintis, bei pasitikėti savimi. 




JDC darbuotoja FAUSTA J.

2017 m. gruodžio 18 d., pirmadienis

Kai kvepia pyragais...


Vieni žmonės iš ryto skuba į darbą, kiti - į mokymo įstaigas, o būrys jaunimo susirenka į Jaunuolių dienos centrą. Daugumai, tai tarsi antrieji namai, nes čia praleidžiama labai daug laiko. O kas daro namus jaukesnius? Žinoma, kad kepamo pyrago kvapas.
Dienos centre jaunuoliai įgyja socialinių įgūdžių, mokosi gyventi savarankiškai. Kiekvieną trečiadienį, dviejų maisto gaminimo ir patiekimo grupių hobistai pasikeisdami mokosi kepti įvairiausius skanėstus, paruošti arbatų, kavų. Receptus jaunuoliai susiranda patys, aptaria reikiamų produktų kiekį ir kainą. Iš tiesų pats gaminimo procesas yra ne tik puiki veikla, bet ir bendradarbiavimo įgūdžių ugdymas.
Užsiėmimų metu susipažįstama su daugeliu dalykų: susirasti receptą, pamatuoti produktus, tinkamai juos sumaišyti, parinkti reikiamą kepimo temperatūrą, gražiai ir skoningai patiekti. Bet svarbiausia, kad įgyjama ne tik maisto gaminimo ir stalo serviravimo įgūdžių. Drauge čia mokomasi bendrauti, padėti vieni kitiems ir pasidžiaugti savo darbo rezultatu.
Kai pyragas jau garuoja ant stalo, reikia pamatyti džiugesį gaminusių veiduose. Juk namuose dažnai buvo matomas tik pagamintas produktas. Supratimas, kad ir Aš galiu tai padaryti, kad tai Mano jėgoms -  džiugina, kelia savivertę, skatina imtis naujų iššūkių.
Žinoma, būta ir nesėkmių, kai pyragas neiškilo, kai buvo pamiršta įdėti reikiamų ingredientų. Bet juk taip atsitinka ir patyrusioms šeimininkėms. „Nesėkmės tai prieskoniai, teikiantys aromato sėkmei – kažkada pasakė garsus amerikiečių rašytojas Trumanas Kapotė.
Labai smagu, gražiai paserviravus stalą, pakviesti kitų grupių draugus ir pavaišinti juos kvepiančiu skanėstu. Šią laukiamą popietę, skambant jaukiai muzikai vyksta įvairūs pokalbiai prie arbatos ar kavos. Tačiau vėl gi – suvalgomas ne tik pyragas. Tuo metu dar kartą pasikartojamas stalo serviravimo ir svečių priėmimo etiketas.
Kadangi maisto gaminimo veikla tapo ne tik tradicinė, bet ir labai laukiama, gimė idėja pasidalinti savo žiniomis su kitais. Todėl sekite jaunuolių dienos centro puslapį facebook‘e ir ieškokite jau išbandytų ir pavykusių receptų.

JDC darbuotoja MONIKA R.

2017 m. lapkričio 15 d., trečiadienis

(Ne)Vieni – šokio skrydyje

Jaunuolių dienos centre jau dešimt metų gyvuoja šokių veiklos grupė „(Ne)vieni“.  Ši grupė susikūrė dalyvaudama pirmajame aerobikos čempionate. Antra vieta taip ir paskatino sukurti šokių veiklą dienos centre. Grupę ,,(Ne)vieni lanko sutrikusio intelekto jaunimas, kuris aktyviai dalyvauja įvairiuose projektuose ir renginiuose.
Šokis mūsų centre viena iš meninės veiklos sričių. Tai  įvairi sportinė veikla, kuri ugdo ne tik fizines jėgas, bet ir ištvermingumą, valią, ryžtą, atsakingumą, estetines pažiūras. Šokį apskritai galima laikyti sveikatos, kūno grožio, jėgos, grakštumo šaltiniu.
Centro jaunimas džiaugiasi turėdamas galimybę dalyvauti šokių veikloje, kurioje gali lengvai atsipalaiduoti,  bei susipažinti su įvairių šokių rūšimis. Jaunuoliai yra labai laimingi, turėdami galimybę, visur dalyvauti  ir šokti. Šokio metu lankytojai, siekia rezultatų tobulindami žingsnelius, formuoja teigiamą savęs vertinimą ir ugdo pasitikėjimą savimi. Šiuo metu centre vyrauja „Hiphop“ stiliaus šokiai.  Tai vienas populiariausių gatvės šokių visame pasaulyje.  Šio stiliaus judesiai gali būti švelnūs, intensyvūs, gyvybingi. Kai kuriems jaunuoliams save išreikšti lengviau kūno kalba nei žodžiais. Per šio stiliaus muziką jaunuoliai įsijaučia į patį šokį, stengiasi kartoti judesius, pagal muziką jaučia ritmo pojūtį.
Dažnai sulaukiame kvietimų dalyvauti kitų įstaigų organizuojamose šokių renginiuose. Labai džiaugiamės galėdami šokti savo kurtus šokius kitiems. Šiais metais dalyvavome ir puikiai praleidome laiką aerobikos čempionate Šeduvoje. Taip pat smagiai sudalyvavome VIII Panevėžio miesto vasaros festivalyje ,,Susitikime penktadienį“, kurio metu miesto bendruomenei pristatėme „Hiphop“ stiliaus šokius, taip traukdami aplinkinių žvilgsnius.
Mūsų centras taip pat  didelę reikšmę skiria sveikai gyvensenai. Dalyvaudami projektuose: „Sveikos gyvensenos virusas“ ir „Spalis - sveikatos stiprinimo mėnuo Panevėžyje“, šokių veiklos grupė prisidėjo papuošdami šiuos renginius ir suteikdami teigiamas emocijas ne tik sau, bet ir kitiems. Taip pat teko dalyvauti ir  Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centro organizuotoje aktyvioje netradicinėje aerobikos veikloje, kurios metu mūsų centro šokėjai galėjo pristatyti savo šokį ir su džiaugsmu tuo pačiu stebėti kitų pasirodymus.
Na, o JDC bendruomeninėje veikloje šokėjai stebina pasirodymais centro jaunimą, jų tėvelius ir atvykstančius svečius ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kitų šalių. Šokių veiklos hobi grupė didžiuojasi galėdami pamokyti ir kitus šokio paslapčių. Per šiuos metus buvo smagu suorganizuoti dieną „kitaip“.  Mūsų centre vyko „Pertraukėlės su šokiu“, kurių metu atsipalaiduodami po veiklų šokome visi kartu. Taip pat vasarą viena diena  buvo skirta tik šokiui. Šią aktyvią dieną  į šokius buvo įtrauktas visas centrą lankantis jaunimas. Norėdami pakeisti centro aplinką ir išmokti naujų dalykų pradėjome bendradarbiauti su šokių studija „Šokių Oaze“. Smagu susipažinti su profesionaliu, savo darbą išmanančiu žmogumi.
Kiekvieną savaitę po du kartus rytais dienos centre  visi cento lankytojai  pradeda šokio žingsneliu. O tiems kam šokis suteikia ypatingą reikšmę,  kiekvieną ketvirtadienį hobyje susitinkame mokytis ir pakartoti šokius.
Ir toliau ateityje stengsimės išmokti ir pažinti naujus šokių stilius, kurie suburs jaunimą gražiems darbams.
 JDC darbuotojos SANTA J. ir EGLĖ M.
 

2017 m. lapkričio 6 d., pirmadienis

Helovino vakarėlis JDC miške

Helovino istorija labai įdomi - dažnai sakoma, kad tai yra amerikietiška šventė. Tačiau taip manantieji klysta, nes pasirodo, kad mistiškų linksmybių šaknys – keltiškoje Airijoje ir šios šventės įkūrėjai yra būtent Airija. Istorikų nuomone, šiai tradicinei šventei pradžią davė Samhenas – senovės keltų genčių Naujieji metai, kurie buvo švenčiami lapkričio pirmąją. Buvo tikima, kad tą dieną visų per tuos metus mirusių žmonių sielos grįžta pas gyvuosius. Tiesa, kadaise visos šios klajojančios dvasios buvo laikomos nešančiomis gėrį ir ramybę, o šiandien, kalbėdami apie Heloviną, tradiciškai įsivaizduojame vampyrus, raganas ir kitą velniavą...
Papročiai kinta...Helovinas yra kasmetinė šventė. Žodis Helovinas kilęs iš Katalikų bažnyčios (sutrumpintas Visų Šventųjų (All Hallow Even) pavadinimas). Lapkričio 1 diena, Visų Šventųjų diena, yra katalikiška šventė, skirta pagerbti šventuosius. Tačiau penktajame šimtmetyje prieš Kristų keltiškoje Airijoje vasara oficialiai baigdavosi spalio 31dieną. Kaip minėta, Helovino šventė išlikusi dar nuo senovės keltų laikų. Vėliau žaismingą Vėlinių sutikimo tradiciją perėmė airiai, o iš jų ji išplito po visą pasaulį.
Per šventę neapsieinama be pagrindinio Helovino atributo – perpjauto moliūgo su viduje įstatyta degančia žvakute. Į Lietuvą vis dažniau plūsteli modernios šventės. Viena iš jų ir yra Helovino vakarėlis, kurį taip pat švenčia Jaunuolių dienos centro lankytojai.
Kiekvienas metais stengiamasi sukurti išskirtinai įdomų renginį jaunuoliams, šie metai taip pat buvo neišskirtiniai ir buvo stengtasi kaip įmanoma labiau pradžiuginti ir išgąsdinti centro lankytojus. Šventės metu, rengiami teminiai siaubo kambariai, kuriuose reikia atlikti tam tikras užduotis.
Jaunuolių dienos centre Helovino naktį buvo rengiami trys kambariai. Vienas iš jų siaubo kambarys, kuriame reikėjo triukšmingai užgesinti žvakę. Kitame kambaryje – Vampyrų kelias, kuriame reikėjo lipti per kraupius dalykėlius – kaip „stiklas“, „gyvates“ ir kt. Trečią kambarį buvo paruošę JDC savanoriai. Ten reikėjo įveikti baisų labirintą, o jei pavyks tai padaryti, padėkoti ir pasimelsti šventajam Moliūgui.
Šių metų Helovino tema – Miško gyventojai. „Miško gyventojai“ buvo pasipuošia įvairiais miško gyvūnais, turėjo miško raganą ir velnią. Miško gyventojai vaišinosi Helovinui skirtomis picomis, vaišėmis, žiūrėjo filmą, o drąsiausieji liko naktį miegoti „miške“, sapnuoti heloviniškus sapnus.


JDC darbuotoja KORNELIJA D.





2017 m. spalio 27 d., penktadienis

Jogos įtaka sunkios negalios jaunimui

Jogos užsiėmimo akimirka
Jaunuolių dienos centre sunkios negalios klientams organizuojami  jogos užsiėmimai. Jos metu siekiama ugdyti jėgą, kvėpavimą, kūno pusiausvyrą, lankstumą, atsipalaidavimą ir meditaciją. Visi pratimai turi specialią pozą, kuri yra išlaikoma tam tikrą laiką. Kiekviena poza turi specifinę, tam tikram uždaviniui reikalingą fizinę naudą. Ilgoje laiko perspektyvoje, nuolat treniruojantis, kūnas tampa stipresnis ir lankstesnis, pagerėja kvėpavimas, gerėja kraujo apytaka.
Pozos gali būti dvejais būdais: greitai ir lėtai. Atliekant greitai kūne sukeliamas karštis, todėl gerėja kraujotaka. Pratimus atliekant lėtai -  didėja kūno ištvermė ir gerėja pozos išlyginimas.
Jogos užsiėmimas
Joga - tai protinė ir fizinė relaksaciją kuri atpalaiduoja sunkios negalios klientą. Todėl nuolat praktikuojant ugdoma kliento kantrybė, didinama koncentracija, lavėja bendravimo įgūdžiai.


Jogos užsiėmimas

Jogos pozos fiksavimas

Jogos poza

Jogos užsiėmimo akimirka
JDC darbuotoja DOVILĖ M.

2017 m. rugsėjo 28 d., ketvirtadienis

JAUNUOLIŲ DIENOS CENTRO ISTORIJA

JAUNUOLIŲ DIENOS CENTRO KOLEKTYVAS

Ši istorija – nepaprasta, nes apie įdomų gyvenimą pasakojama čia  
Tad truputį surimtėkim ir klausyt pradėkim:

Pačiame miesto centre, kur Laisvės aikštė ir Senvagė pasiekiamos ranka, vingiuoja Kranto gatvė visiems atvira.
Kažkas čia užsuka į „Krantolį“, kažkas tik pralekia į tolį.
Kažkas „Čia“ parduotuvėj apsilanko, o kai kurie specialiąją mokyklą lanko.

Tačiau prie gatvės išdidžiai, stūkso toks pastatas  ramiai.
O antrame aukšte, ne taip jau ir aukštai,
įsikūrus įstaiga, viliojanti linksmais garsais.
Jaunuolių dienos centras ji vadinas
ir renkasi į ją – ypatingas jaunimas.

Kiekvieną dieną, jau anksti iš ryto,
direktorė Lina lyg  vijurkas į darbą ritas.
Ir tik pravėrusi įstaigos duris,
jau turi  planą – kas kur bus, kas vyks.
Ji sėdasi į minkštą krėslą
ir prie kompiuterio vis dirba, dirba, kol jėgos jos  išblėsta.

7.30 – atgyja centras pamažu.
 Jis tampa tiesiog veiklų gigantu.
Štai pasirodo čia  Pirmokai!
Namų ruošos jie profai.
Kad kasdienybė taptų neprasta
ir akį džiugintų puiki aplinka –
jie mokos serviruoti, būt mandagiais ir svečiams asistuoti.
Papuošti aplinką moderniai, paruošti kavą subtiliai.
Kept pyragus skanius ir dieviškais kvapais viliot visus...

Jei kalbam apie centrą atvirai,
tai žino juk visi seniai,
kad jeigu nori persodinti gėlę,
ar ant stalo padėti naują dubenėlį,
tai užsuk į keramikos dirbtuvėlę,
kur dirba antrokai kaip pašėlę:
Jie minko molį tarsi minkštą tešlą
ir jų rankose gimta gražiausi raštai.
Taškelis po taškelio, brūkšnelis po brūkšnelio ir glazūra kelia gaminio kartelę.
Jie džiaugiasi savais darbais kiekvieną dieną
ir jų produktai džiugina ne vieną...

Jei manot, kad svarbu tik papuošti namai,
tai patikėkit – klystate, tikrai.
Užsukę jūs į 3 -čią grupę, liksit truputį apstulbę.
Čia gimsta paprastai – kruopštūs juvelyriniai gaminiai.
Ramiai susėdę, susikaupę,
trečiokai veria karoliukus lyg meistrai suaugę.
Ramus, jaukus darbas juk ramina
ir padeda įvesti discipliną.
O veliant vilną, tai tikrai,
atgyja rankos lyg sparnai.
Jos dirba visu pajėgumu
ir vilna tampa tvirtu gaminiu.
O po veiklos tu supranti, kad pečių raumenis turi...
O kur dar modelinas visagalis –
išmoksit sukurt ne vieną dekoro detalę.
Tad pasipuošite – tikrai, nes grožis juk prasideda  išoriškai...

Jei jums truputį liūdna, ar prastai miegojot,
tai ne bėda, tiesiog pakvieskim ketvirtą grupę čia.
Jie geros nuotaikos nešėjai,
apsiginklavę instrumentais – groja kaip pašėlę.
Jie supažindins su instrumentų gausa
ir išmokys groti net jei ir prasta klausa.
Vadovės kantriai diriguoja, o muzikantai skambiai uždainuoja.
Ir nuotaika atgyja nejučia, apie miegą nėra kada galvoti čia...

Visi mes žinom, kad tikrai,
kiekvienas mėgsta leist laiką prie kompiuterio ilgai.
Tad kviečiam tuos, kurių šita sritis –
o informatikai pas mus – penktokai.
Protingi, apsiskaitę – naršo interneto platybėse kaip pakvaišę.
Jų rankose kompiuterio pelė, kaip smalsaus gyvenimo vedlė.
Jie sėdi prie monitoriaus susikaupę, įdėmiai
ir jiems pasiekiami dirbant pirštukais visi įdomiausi tinklai...

O, kad akys nepaskaustų ir spinduliuotė nebūtų pavojingai nesaugi,
pakvieskime – Šeštokus, kurie gyvena menų srity.
Dailininkai pas mus – inteligentiški, labai susimąstę ir rimti,
nes kurti meną gali ne visi.
 Jų rankose teptukai – jie judesy.
Potėpis po potėpio ir gimsta kūrinys,
puikiausios  spalvos ir formų derinys.
O dar juk dekupažas – taip mėgstamas visų,
nes daiktai gali atgimti visai kitu pavidalu.
Jų veikloj net akmenys prabyla,
po dekupažo technikos jie keičia stilių.
Tačiau dailiokai išdidžiai savo kūriniais džiaugiasi visada tyliai...

Bet jeigu jums pabodo kurti pasyviai,
prašom prisijungti prie sportininkų septintokų, tikrai.
Jie juda visą dieną ir užkrečia gera nuotaika kiekvieną: 
vienas du, vienas du, sukti lanką visiškai nesunku.
Pamėtyt kamuolį – aukštai, aukštai.
Pažaist petankę – atidžiai.
 Paėmus hantelius – pagerint raumenyną ,
o nuvažiavus į varžybas – laimėt geriausią prizą...

Tačiau  jei norit būt nufotografuoti gražiai –
prašom užeiti į  9-intą grupę atvirai.
Čia verda  darbas įdienojus,
jaunimas dirba – fotografuoja:
iš vienos pusės, iš kitos, pritūpę, pasilenkę –
jie valdo fotoaparatą, dideliam malonume paskendę.
Nors ši veikla dar visai nauja,
tačiau pavergė jaunimą nejučia.
Čia galima išmokti įmantrybių ir išgauti – tobulybę...

Jeigu sutinkat pajudėti kiek kitaip,
pakvieskime  Dovilę  paprastai.
Ji čiups vežimą ir pradės pratimą:
lieps išsitiesti, pasilenkti, pakreipt galvelę, sulenkti kelią.
Darys ji jogą individualiai ir privers pasijusti -  neįprastai.
Išves jus pasivaikščiot ir neleis be tikslo klaidžiot...

Po jogos ir pasivaikščiojimų išlavėję, atsipalaidavę
užsukite pas Faustą prie specialių  kortelių.
Ji pasirenka jaunuolį bet kurį ir susikaupusi, labai rimtai,
mokina įvairių dalykų taip pat individualiai.
Jei sekasi sunkiau kalbėti, ar mąstyti 
spec. priemonių ir metodų pagalba, visai įmanoma tai pataisyti.

Kad būtų čia miela ir jauku  
švaros komanda  dirba smarkiu tempu.
Kaip vėjas rudenio smarkus
Ingutė skirsto darbus individualius.
Pasiima švaros komandos narį
ir pradeda tvarkyti po kampelį...

Tarp visų dirbančių žmonių,
Ritutė praskrieja  savo įprastu ritmu.
Ji spėja ir pašluoti, sutvarkyti,
padėt jaunuoliams ir gerą patarimą pasakyti...

O jeigu reikia kokį dokumentą sutvarkyti
sekretorės Rasytės būtina paprašyti.
Ji atsisėdus savo kabinete,
atspausdins ką reikia ir nukreips reikalinga linkme...

Kad puikiai klostytųsi įstaigoj visi finansiniai reikalai
Aldona dirba savo kabinete įlindus giliai.
Savojoj skaičių karalystėj, ji niekada nepasiklysta.
O pykdyti juk niekas jos nedrįsta,
nes geriau jau šypsotis jai plačiai, kad tik laiku būtų pervesti pinigai...

Kiekvienais metais, paprastai,
atvyksta į įstaigą savanoriai – svečiai.
Jie jauni, iniciatyvūs, linksmi
ir šypsosi plačiai, plačiai,
nes nori, kad  lietuviai juos priimtų nuolankiai.
Jie vaikšto, viską apžiūrinėja ir prisijungę prie visų,
randa sau mėgstamų veiklų...

Bet jei  iškilo įstaigoje problema
pakvieskime mes Aidą čia.
Ji mikliai viską sutvarkys,
nespėsit net atmerkt akis.
Jei reikia – prekių nuvažiuos,
protingų patarimų duos ir kelionėj asistuos.
Suremontuos spintelę, suras reikalingą detalę.
Jei reikia – keps, nupieš ir tiesą pasakys,
kaip tikras centro tvarkdarys...

Kad būtų viskas tobula ir  tvarkoje,
apžiūri Aistė lėkdama.
Pasako informaciją, nurodo problematiką
ir rūpinasi gera reputacija...

O, kad visi pasiektų centrą saugiai,
rūpinasi vairuotojas Alfonsas labai.
Pirmyn, atgal vežioja jis kiekvieną
ir gauna  šypseną ne vieną.
Judėti keliu juk visiems smagu,
klausant garsių radijo  garsų...

Dar reikia pasakyti, jog ne taip jau ir retai,
užsuka pas mus į centrą tėveliai ir svečiai.
Jie stebisi viskuo ir džiaugiasi labai, labai,
kaip čia visiems  gerai...

Gyvenam mes tikrai gerai
nes šokame, vaidiname ir ne tik tai.
Važiuojame  visur, keliaujame ir visaip pramogaujame.
Patikėkit – esame laimingi
apsikabiname, mylime viens kitą ir jaučiamės reikalingi.

Bet noriu aš paklausti jus tikrai, ar mylit savo šiuos antrus namus labai ?
Aš negirdžiu! Dar garsiau!!! Noriu išgirst, kad būtų tikriau!!!
Ar žinot, kiek metų, kiek ilgai, gyvuoja ši įstaiga paprastai?
Sakykit, mielieji, ar ši diena mums įprasta?
Kas pasakys, ko susirinkom čia ?
Gimtadienis? Tikrai? Tai kur Gimtadienio varpai?
Sušukim – garsiai, garsiai – iš visos širdies – tegu visi mus girdės ir pavydės !
JDC gimtadienis


SU GIMTADIENIUUUUUUUU!!!!!!!

JDC darbuotoja JOLANTA S.